Новини для українців всього свту

Saturday, May. 21, 2022

Візит з Прем’єр-міністра Молдови в Україну

Автор:

|

Лютий 13, 2017

|

Рубрика:

Візит з Прем’єр-міністра Молдови в Україну

13 лютого до Києва прибув очільник молдовського уряду Павло Філіп. Це дуже важлива подія у стосунках між двома державами, яка здатна надати взаємовигідного  спрямування на майбутнє.

По перше, у Молдові не так давно приступив до виконання президентських обов’язків висуванець Партії соціалістів Ігор Додон, якого не без підстав називають проросійським політиком. Натомість Павло Філіп і його кабінет стоять на проєвропейських позиціях. Тому важливо зав’язати максимально активні стосунки саме на цьому рівні.

По-друге, в часи розвалу Радянського Союзу Молдова зіштовхнулася з сепаратистськими тенденціями, підтримуваними Москвою. У підсумку відбулося самопроголошення так званої Придністровської Молдавської Республіки. Такого ж кшталту проблема була нав’язана Україні двадцять з лишком років по тому. І навіть вирішувати ці схожі між собою конфліктні ситуації з-за кордону пропонують за одним сценарієм – наданням  особливого статусу. Саме тому за підсумками переговорів між Президентом України та Прем’єр-Міністром Республіки Молдова Петро Порошенко наголосив: «Зараз ми бачимо наполегливі спроби нав’язати і Молдові, і Україні такі формати реінтеграції, які дозволять ззовні вирішувати долю народів наших країн».

Цього ж дня відбулася зустріч Павла Філіпа з Прем’єр-міністром України Володимиром Гройсманом.

About Author

news

Comments are closed.

Leave A Reply