Новини для українців всього свту

Thursday, Jan. 27, 2022

Віце-канцлер Австрії оголосив про відставку через змову з росіянкою

Автор:

|

Травень 18, 2019

|

Рубрика:

Віце-канцлер Австрії оголосив про відставку через  змову з росіянкою

 Віце-канцлер Австрії  Хайнц-Крістіан Штрахе оголосив про вихід у відставку з постів в уряді та в керівництві ультраправої «Австрійської партії свободи» після публікації відеозапису, на якому показано  його передбачувану змову з громадянкою Росії. Штрахе підтвердив участь в цій, за його словами, «п’яній історії». Хоча йому «соромно» за свої слова на відео, він заявив, що не скоював нічого протизаконного – після цього ні він сам, ні члени його партії з росіянкою не зустрічалися. Він також вибачився перед своєю дружиною, оскільки під час зустрічі «поводився як мачо, намагаючись вразити господиню дому».  Фрагменти запису напередодні опублікували Spiegel і Sueddeutsche Zeitung. Бесіда, за їхніми даними, відбулася перед парламентськими виборами в Австрії 2017 року на віллі на острові Ібіца. Жінка, яку ЗМІ назвали підприємницею Оленою Макаровою, племінницею  російського олігарха, запропонувала Штрахе гроші і підтримку на виборах в обмін на допомогу в бізнесі. На відео вона говорила, що хоче інвестувати в Австрію близько 250 млн євро – і просила допомоги з ліцензією на казино, продажем старого готелю і контрактами на будівництво автомагістралі, а також обговорювала купівлюавстрійської газети Kronen Zeitung.

Очільник парламентської фракції “Австрійської партії свободи” (FPÖ) Йоганн Гуденус  також складає мандат після оприлюднення у ЗМІ відео, на якому записано їхню з очільником FPÖ розмову з “племінницею російського олігарха” про фінансування партії в обмін на преференції. Персональне роз’яснення Гуденуса розіслала журналістам прес-служба партії.

Гуденус, який навчався у московському університеті імені Ломоносова та є, на думку журналістів, одним з найбільш проросійських політиків FPÖ, також висловив глибокий жаль з приводу тих подій та за поведінку, яка розчарувала виборців. Гуденус, який на зустрічі виконував роль перекладача з німецької на російську, висловлювався і про  купівлю телеканалу та озвучив бажання взяти медіа під контроль. Штрахе ж обіцяв після приходу до влади відібрати держзамовлення у великої австрійської будівельної компанії Strabag та віддати їх росіянам.

About Author

meest-online.com

Comments are closed.

Leave A Reply