Новини для українців всього свту

Friday, May. 20, 2022

Вірус WannaCry коштував $ 1 мільярд

Автор:

|

Травень 25, 2017

|

Рубрика:

Вірус WannaCry коштував $ 1 мільярд

Як розповідає 25 травня сайт «Media Sapiens», саме у стільки обійшлися збитки від недавньої хакерської атаки вимагачів, якщо підсумувати дані з усього світу. Цим зайнялися аналітики компанії KnowBe4. Вони й оцінили загальний збиток від вірусу WannaCry у мільярд доларів. Сюди увійшли усі різновиди збитків компаній від вірусу-шифрувальника – втрата даних та продуктивності, порушення бізнес-процесів та шкода для репутації.

Самі ж хакери, за останніми оцінками, змогли отримати лише 116 тисяч доларів. На біткоїн-гаманці зловмисників надійшло 302 перекази. Загалом це дуже невелика сума у порівнянні з масштабами збитків. Однак експерти допускають, що хакери не ставили отримання грошей як головну мету. Просто хотіли голосно заявити про себе.

А поміж компаній, які постраждали від віруса, були FedEx, Renault, Nissan, іспанська телекомунікаційна Telefonica, російський оператор стільникового зв’язку «Мегафон» та 48 лікарень Великобританії. Вірус почав поширюватися 12 травня. Як тільки він з’являється на комп’ютері – пристрій одразу блокує. Однак 300 доларів, наданих в кишеню хакерам, могли дозволити нівелювати дію вірусу.

Вразливими до WannaCry виявилися пристрої, які працюють на операційній системі Windows. Про ранню версію вірусу WannaCrypt було відомо ще в лютому 2017 року. Компанія Microsoft закрила вразливість, яку використовує вірус, в березні та опублікувала заклик до користувачів оновити систему. Скоріш за все «шкідник» добирався до тих пристроїв, які не були оновлені.

About Author

news

Comments are closed.

Leave A Reply