Новини для українців всього свту

Friday, Aug. 19, 2022

Війська Сенегалу увійшли в Гамбію

Автор:

|

Січень 19, 2017

|

Рубрика:

Війська Сенегалу увійшли в Гамбію

0119___10--2

Як твердять авторитетні світові інформагенції, державний кордон перейдено ввечері у четвер, 19 січня. Зробили це аж ніяк не з метою окупації сусідньої країни, а для виконання одноголосно прийнятої резолюції Ради Безпеки ООН. У ній засуджується небажання наразі чинного президента Гамбії Яхьї Джамме визнати поразку на виборах і звільнити посаду. Військова акція має на меті забезпечити передачу влади новообраному главі держави Адамі Берроу. Разом з Сенегалом свої війська до Гамбії відправить і Нігерія. Раніше стало відомо, що вона вже виділила на операцію кілька своїх літаків і як мінімум один військовий корабель.

Яхья Джамме правив Гамбією з 1994 року, але в грудні програв чергові вибори. Спочатку він визнав поразку, але згодом оскаржив підсумки голосування. Позов суд розгляне аж навесні, відповідно термін повноважень Яхьї Джамме був продовжений на три місяці. Це рішення не сподобалося Економічному співтовариству країн Західної Африки, яке визнало переможцем виборів Адамі Берроу. І той у четвер приніс в Сенегалі присягу.

Підсумки силової акції передбачити не важко. Регулярні збройні сили Сенегалу налічують близько 20 тисяч осіб, чисельність збройних сил Гамбії оцінюється в 2,5 тисячі.

На світлині: Адама Берроу.

 

About Author

news

Comments are closed.

Leave A Reply