Новини для українців всього свту

Friday, Aug. 19, 2022

Відлуння провокації у селі Гута Пеняцька

Автор:

|

Січень 11, 2017

|

Рубрика:

Відлуння провокації у селі Гута Пеняцька

0111___03-1__gg

Засоби масової інформації продовжують висвітлювати цю тему. Зокрема, державна агенція «Укрінформ» 11 січня нагадує, що напередодні у цьому селі Бродівського району Львівської області пошкоджено «пам’ятник з прізвищами поляків, вбитих у 1944 році поліцейським підрозділом дивізії СС «Галичина», яка складалася з українців». Це ствердження може викликати новий спалах тривалої дискусії з приводу безпосередніх винуватців трагедії 72-річної давнини. Залишається сподіватися, що професійні історики нарешті поставлять тут завершальну крапку.

Втім, ця публікація Укрінформу» була присвячена іншій події. А саме – заяві Об’єднання українців у Польщі (ОУП), у якій руйнування пам’ятника названо провокацією, яка має на меті викликати нову хвилю антиукраїнських настроїв у Польщі та перешкодити розвитку добросусідських відносин між двома державами і народами. У тексті сказано, що упродовж 2015-2016 років у Польщі так само було сплюндровано і зруйновано понад 10 українських місць пам’яті, а інформація про це розміщувалася на інтернет-порталах так званих «ДНР» та «ЛНР». У заяві звертають увагу на невипадковий збіг у часі. Адже саме зараз до Польщі прибувають американські військовослужбовці, а польська влада і спільнотиа активно підтримують Україну

Саме тому так важливо знайти безпосередніх виконавців акту вандалізму. Покарання за такий злочин передбачає позбавлення волі від п’яти до восьми років. Але найголовніше, що ретельне слідство зможе з’ясувати й замовників провокації.

About Author

news

Comments are closed.

Leave A Reply