Новини для українців всього свту

Sunday, May. 16, 2021

Відкрито секретні документи про Голокост

Автор:

|

Квітень 21, 2017

|

Рубрика:

Відкрито секретні документи про Голокост

Починаючи з п’ятниці, 21 квітня, Бібліотека Вінера у Лондоні відкриває доступ до раніше засекреченого архіву Комісії ООН з розслідування військових злочинів (UN War Crimes Commission / UNWCC). Це зібрання документів надається в оцифрованному вигляді. Воно містить матеріали про розслідування злочинів нацистів, зібрані союзниками з антигітлерівській коаліції впродовж 1943 – 1949 років.

Бібліотека Вінера є одним з найбільших і найвідоміших у світі архівів, які збирають дані про Голокост. Тут зберігаються свідчення військовополонених і в’язнів концтаборів, списки передбачуваних військових злочинців, акти обвинувачень, протоколи нарад, листування, стенографічні записи судових засідань та інші матеріали. Документи з цього архіву використовувалися при підготовці міжнародного суду над нацистськими злочинцями, відомого як Нюрнберзький процес.

Доступ до каталогу архіву відкриється на сайті Комісії ООН у найближчі дні. А щоб ознайомитися зі змістом окремих файлів, потрібно відвідати бібліотеку. Експерти не виключають, що ключові глави історії можуть бути «переписані» на підставах нових документів, від сьогодні відкритих для широкого кола дослідників.

Світлина: лава підсудних Нюрнберзького трибуналу.

About Author

news

Comments are closed.

Leave A Reply