Новини для українців всього свту

Tuesday, Apr. 13, 2021

Відкрито нові обставини Смоленської катастрофи

Автор:

|

Квітень 10, 2017

|

Рубрика:

Відкрито нові обставини Смоленської катастрофи

У Польщі 10 квітня відбувається низка поминальних заходів з нагоди роковин трагедії, біль від якої не вгамовується досі. Нагадаємо, що цього дня 2010 року під Смоленськом розбився польський президентський літак Ту-154М. Загинули президент Лех Качинський з дружиною, члени урядової делегації та екіпаж – усього 96 осіб.

Підкомісія з питань розслідування цієї катастрофи, створена при Міноборони Польщі, дійшла висновку, що президентський літак розпався в повітрі. Про це у понеділок, 10 квітня, в ефірі телеканалу TVP Info розповів голова підкомісії Вацлав Берчинський.

Фахівці ретельно вивчили перемовини пілотів з командно-диспетчерським пунктом. А ще фрагменти літака розкидані на десятки метрів. Звідси й висновок, що літак почав розпадатися в повітрі і втрачати фрагменти, які падали на землю, ще перед тим, як врізався у березу. Тобто, зіткнення з деревом аж ніяк не вплинуло на наслідки катастрофи. Втім, реальні її причини усе ще залишаються невідомими.

Нагадаємо, уламки польського президентського літака, що зазнав аварії 10 квітня 2010 року під Смоленськом, усе ще знаходяться в Росії. Міністр національної оборони Польщі Антоні Мацєревич 4 лютого 2016 року підписав документи, які дали можливість відновити розслідування Смоленської катастрофи. Генеральна прокуратура Польщі висунула звинувачення на адресу російських диспетчерів й «третьої особи» в умисному провокуванні авіакатастрофи.

Світлина REUTERS

About Author

news

Comments are closed.

Leave A Reply