Новини для українців всього свту

Tuesday, Sep. 28, 2021

Відійшов у вічність засновник концерну IKEA

Автор:

|

Січень 28, 2018

|

Рубрика:

Відійшов у вічність засновник концерну IKEA

Як повідомили у неділю, 28 січня, представники компанії, Інґвар Феодор Кампрад помер уві сні у своєму будинку в шведському місті Смоланд на 92-му році життя. Він здобув визнання саме як творець і керівник всесвітньо відомої мережі магазинів меблів та товарів для дому IKEA.

Інґвар Кампрад розпочав свою винятково успішну підприємницьку діяльність ще у 1943 році, коли йому самому було сімнадцять. Назва компанії – акронім, складений з перших літер імені і прізвища засновника, а також назв ферм Ельмтарюд і Агуннарюд, на яких він провів дитинство. Спершу фірма продавала ручки, гаманці, рамки для фото, годинники, прикраси. Меблі з’явилася в цьому переліку в 1947 році. Інґвар Кампрад орієнтувався на потреби небагатих простих мешканців Швеції, поміж яких виріс сам.

У 1982 році компанія, що спеціалізується на виробництві складаних і легко-збірних меблів, була перетворена на фонд із штаб-квартирою у Нідерландах. Нині до концерну входить безліч фірм, зареєстрованих в Ліхтенштейні, Люксембурзі, Швеції і Нідерландах.

Кілька спроб ІКЕА налагодити реальний бізнес в Україні (під Києвом та біля Одеси)  завершилися невдачею. Як підозрюють, саме з тих причин, які відлякують багатьох інших інвесторів. Однак у торік травні 2017 знаменита шведська торговельна мережа надала для України франшизу.

About Author

news

Comments are closed.

Leave A Reply