Новини для українців всього свту

Monday, Apr. 12, 2021

Відійнов у вічність Борис Олійник

Автор:

|

Квітень 30, 2017

|

Рубрика:

Відійнов у вічність Борис Олійник

Його серце перестало битися у неділю, 30 квітня. Класик української поезії, невтомний громадський діяч, член Національної академії Наук, одним із засновників і голова Українського фонду культури, Герой України. А ще він був головою Комітету із Національної премії імені Шевченка, секретарем Спілки письменників України, народним депутатом багатьох скликань, віце-президентом Парламентської асамблею Ради Європи. Перелік можна продовжувати. Але неможливо змиритися з тим, що вже нема поміж нас Бориса Олійника. Він помер на 82-му році життя після важкої і тривалої хвороби.

Процитуємо з сайту «ВВС-Україна»: «Борис Ілліч Олійник народився 22 жовтня 1935 року у селі Зачепилівка, тоді Харківської області. Почав публікуватися із 1948 року. У творчому доробку поета – понад 40 збірок віршів та есе, серед них найвідоміші – «Вибір» (1965), «Коло» (1968), «Стою на землі» (1973), «Заклинання вогню» (1978), «Сива ‎ластівка» (1979), «У дзеркалі слова» (1981), «Поворотний круг» (1989), «Таємна ‎вечеря» (2000), поема «Сім» (1988)».‎

Сьогодні Президент Петро Порошенко висловив співчуття рідним, близьким та колегам Бориса Олійника. І при цьому наголосив: «Він багато зробив, щоб нація утвердила свою мову і культуру». Додамо, робив це у тоталітарні радянські часи, нехтуючи не лише творчою кар’єрою, а й особистою безпекою. Робив, перебуваючи у лавах комуністичної партії, з якої його виключили вже у незалежній Україні того самого 2005 року, коли тодішній президент України Віктор Ющенко підписав указ про присвоєння йому звання Героя України.

Він називав себе ортодоксальним полтавським українцем і умів навдивовижу точно передати віршованим словом сутність складних поворотів життя народу. «Схиляю голову в глибокій скорботі і висловлюю сердечні співчуття рідним і близьким Бориса Ілліча Олійника. Світла пам’ять про прекрасну людну та великого патріота України назавжди залишиться у наших серцях», – зазначається у співчутті Президента. Під цим підписалися б десятки мільйонів українців. Може хоч ця втрата посприяє нашій єдності?

About Author

news

Comments are closed.

Leave A Reply