Новини для українців всього свту

Thursday, Jan. 20, 2022

Верховна Рада України виступила на захист корінних народів Росії

Автор:

|

Травень 30, 2019

|

Рубрика:

Верховна Рада України виступила на захист корінних народів Росії

Верховна Рада України ухвалила звернення до ООН, ПАРЄ, параментских асамблей НАТО, ОБСЄ і парламентів країн світу з приводу порушень прав корінних народів в Росії. Про підсумки голосування повідомила в Фейсбуці глава комітету Ради з закордонних справ Ганна Гопко. Проект документа був внесений в Раду 5 березня. Ініціатори звернення – 19 депутатів колишнього “Блоку Петра Порошенко”, в тому числі голова Меджлісу кримськотатарського народу Рефат Чубаров.

“Починаючи з 2014 року Російська Федерація одночасно з збройною агресією проти України посилила політичний і асиміляційний тиск на корінні народи Росії”, – йдеться в пояснювальній записці до проекту. Росія проводить “політику фактичної асиміляції корінних народів” і порушує права національних автономій, йшлося в проекті звернення.

Депутати наводять приклади “систематичних і масових” порушень прав корінних народів Росії: позбавлення реєстрації та оголошення екстремістськими національних об’єднань, перешкоджання діяльності громадських об’єднань корінних народів затриманнями і кримінальними справами, втручання в діяльність релігійних обєднань представників корінних народів, зокрема, визнання екстремістськими священних книг традиційної марійської релігії, внесення змін у федеральний закон “про освіту” щодо скасування обов’язкового вивчення рідних мов в національних автономіях. Верховна рада, наголошується в документі, бере до уваги “численні факти переслідувань представників корінних народів Російської Федерації за їх політичні переконання, в тому числі за засудження агресії Росії проти України і анексії Криму”. Згадані, зокрема, кримінальні справи проти глави Міллі меджлісу (національних зборів) татарського народу письменниці Фаузі Байрамової, татарського активіста Рафіса Кашапова, арешт глави чеченського “Меморіалу” Оюба Тітіева.

Українські депутати стурбовані відсутністю “прозорого і справедливого розслідування” вбивств, викрадень і замахів на людей, які відстоюють права корінних народів. Йдеться, зокрема, про вбивство у 2010 році активіста черкеського молодіжного руху “Адиге-Хасе” Аслана Жукова (СКР РФ звинувачує в цьому злочині сенатора Рауфа Арашукова).

Українські депутати закликали ООН, парламенти національних держав і парламентські асамблеї міжнародних організацій “засудити дії Росії, спрямовані на порушення і обмеження політичних, громадянських, національних, релігійних та культурних прав корінних народів”. Вони пропонують використовувати по відношенню до Росії “всі можливі міжнародні політико-дипломатичні та санкційні механізми” “з метою відновлення свободи слова, совісті і мирних зібрань”; застосувати “всі можливі види санкцій” до посадових осіб органів держвлади Росії, причетних до переслідувань представників корінних народів.

About Author

meest-online.com

Comments are closed.

Leave A Reply