Новини для українців всього свту

Thursday, Aug. 18, 2022

Верховна Рада дала згоду на звільнення генпрокурора Шокіна

Автор:

|

Березень 29, 2016

|

Рубрика:

Верховна Рада дала згоду на звільнення генпрокурора Шокіна

main

Верховна Рада України дала згоду на звільнення Віктора Шокіна з посади генерального прокурора. За це рішення проголосували 289 народних депутатів.

Західні партнери України, незадоволені ходом реформи прокурорської системи в країні, неодноразово публічно і при особистих зустрічах з президентом Петром Порошенком говорили про необхідність заміни генерального прокурора Віктора Шокіна. 16 лютого президент України публічно звернувся до нього з пропозицією подати заяву про добровільне звільнення з Генпрокуратури. 19 лютого президент подав до парламенту подання на звільнення Шокіна з посади генерального прокурора України. Однак розгляд подання глави держави затягнулася – спочатку Шокін пішов у відпустку, а потім у роботі Верховної Ради наступила перерва. І тільки вчора спікер Володимир Гройсман повідомив, що подання президента буде розглянуте у вівторок, 29 березня.

Сьогодні нардепи розглянули питання про звільнення Ст. Шокіна одним з перших. Обговорення було недовгим, і в підсумку народні обранці майже конституційною більшістю проголосували за проект постанови про надання згоди на звільнення президентом України генпрокурора. Тепер справа за Петром Порошенком – згідно з Конституцією України, він призначає та звільняє керівника Генеральної прокуратури України за погодженням з Верховною Радою.

Хто стане новим генпрокурором? Одним з кандидатів був грузинський реформатор Давид Сакварелідзе, який до сьогоднішнього дня обіймав посаду заступника генпрокурора – прокурора Одеської області. Проте сьогодні вранці Шокін до візиту в Раду встиг підписати наказ про його звільнення з прокурорської системи.

About Author

news-online

Comments are closed.

Leave A Reply