Новини для українців всього свту

Tuesday, Jun. 15, 2021

Венеціанська комісія: закон про люстрацію не відповідає європейським стандартам

Автор:

|

Березень 21, 2016

|

Рубрика:

Венеціанська комісія: закон про люстрацію не відповідає європейським стандартам

 

павр

Венеціанська комісія рекомендує Україні змінити закон «Про очищення влади» (про люстрацію), розповів голова Європейської комісії «За демократію через право» Джанні Букіккіо.
Він наголосив: «Закон має бути змінений, тому що в нинішньому вигляді він не відповідає європейським стандартам та принципу верховенства права». Основними вимогами комісії є: проведення люстрації суддів на підставі окремого, а не загального закону, а також персональна відповідальність при застосуванні люстрації.
Також Букіккіо пояснив, що застосування закону про люстрацію в його нинішній редакції може розглядатися міжнародними і національними судами, зокрема, Європейським судом з прав людини в Страсбурзі.
Нагадаємо, в грудні 2014 року голова комісії заявив, що закон потрібно радикально переробити, щоб привести його у відповідність зі стандартами Європи. Тоді ж Букіккіо наголосив, що закон не повинен стати способом зведення рахунків з політичними опонентами.
У свою чергу влада України обіцяла підготувати новий проект закону ще до березня місяця 2015 року, але Європейська комісія «За демократію через право» досі не отримала від Міністерства юстиції України проект змін до закону про люстрацію з урахуванням вимог комісії.

About Author

news-online

Comments are closed.

Leave A Reply