Новини для українців всього свту

Thursday, Jan. 20, 2022

Венесуельські гроші втратять п’ять нулів

Автор:

|

Липень 26, 2018

|

Рубрика:

Венесуельські гроші втратять п’ять нулів

Повідомлення про значну деномінацію національної валюти надійшло у четвер, 26 липня. Соціалістичний уряд Венесуели прийняв таке рішення у зв’язку з катастрофічною  інфляцією. Грошова одиниця болівар позбудеться одразу п’яти нулів і надалі буде прив’язана до нової венесуельської криптовалюти Petro. За нинішнім курсом $1 коштує 3,5 мільйона боліварів.

Венесуела – найбагатша нафтою країна в світі. Але вже багато років переживає глибоку економічну кризу. Через корупцію і неефективне управління економікою у неї практично вичерпалися валютні резерви, необхідні для закупівлі за кордоном продовольства, медикаментів і предметів першої необхідності. За прогнозами Міжнародного валютного фонду (МВФ), рівень інфляції у Венесуелі у поточному році складе 1 млн відсотків.

Президент країни Ніколас Мадуро, оголошуючи про деномінацію, визнав, що списання нулів з болівара, безумовно, не панацея від інфляції. На його думку, модель економіки, орієнтована на нафтову промисловість, застаріла. Потрібно намагатися надалі виробляти більше товарів самостійно.

Світлина: Ніколас Мадуро.

About Author

news

Comments are closed.

Leave A Reply