Новини для українців всього свту

Sunday, Sep. 19, 2021

Венесуела успішно обходить американські санкції за допомогою Росії

Автор:

|

Квітень 19, 2019

|

Рубрика:

Венесуела успішно обходить американські санкції за допомогою Росії

Президент Венесуели Ніколас Мадуро може переводити отримані від продажу нафти гроші через російську компанію «Роснефть» в обхід санкцій США, які вони наклали на венесуельську нафтову промисловість, стверджує Reuters. Джерела видання стверджують, що державна нафтова компанія Венесуели PDVSA передає свої рахунки-фактури від продажу палива «Роснефті», а та оплачує і отримує від Венесуели комісію і дисконт. Так, російська корпорація, пише Reuters, стає посередником між PDVSA і покупцем нафти. Співрозмовники агентства додають, що сума дисконту визначається окремо для кожної угоди. Операції при цьому проходять негайно замість звичайних 30-90-денних термінів.

Також йдеться про те, що в схемі бере участь індійська компанія Reliance Industries, яка імпортує венесуельську нафту. За словами її представника, отримані «Роснефтю» гроші йдуть на погашення боргів Венесуели. Так співпрацюють з Венесуелою і деякі китайські компанії, проте подробиць не наводиться. Reuters не змогло отримати коментарів ні від однієї зі сторін.

Нагадаємо, в січні США ввели санкції проти PDVSA, чиї активи на 7 млрд доларів згодом виявилися заблоковані, і закрили в’їзд для «відповідальних за підрив демократії» громадян Венесуели. Санкції спрямовані проти режиму Мадуро. США підтримують спікера Національної асамблеї Хуана Гуайдо, що оголосив себе тимчасовим виконувачем обов’язків президента Венесуели.

Венесуела уп’яте очолила список найбільш «нещасних» економік світу. Аналітики прогнозують в 2019 році підвищення рівня інфляції на вісім мільйонів відсотків. У 2018 році цей рівень піднявся майже на мільйон відсотків.

About Author

meest-online.com

Comments are closed.

Leave A Reply