Новини для українців всього свту

Saturday, Oct. 16, 2021

Велике переселення російських дипломатів

Автор:

|

Березень 26, 2018

|

Рубрика:

Велике переселення російських дипломатів

Щораз більше їх вимушено повертається додому. У понеділок, 26 березня, голова Європейської ради Дональд Туск заявив у болгарському місті Варна, де проходить саміт ЄС-Туреччина, що 14 країн Євросоюзу дієво висловили свою підтримку Великій Британії. Це є відповіддю на застосування бойової отруйної речовини при замаху на життя колишнього розвідника Сергія Скрипаля та його дочки.

Зокрема, Німеччина висилає чотирьох російських дипломатів. Вони повинні покинути країну протягом тижня. У той же день про аналогічні кроки оголосили Франція, Данія, Латвія, Польща і Чехія.

Однак усіх випередили Сполучені Штати. Як повідомила 26 березня прес-служба Білого дому, з країни буде вислано десятки працівників російських спецслужб. Інформаційні агенції називають більш точне число – 60 осіб. Президент Дональд Трамп також розпорядився закрити російське консульство в Сіетлі, оскільки воно розташоване поблизу однієї з американських баз підводних човнів і компанії «Боїнг».

Як офіційно наголошено, ці заходи вжиті у відповідь на застосування Росією хімічної зброї на території Великої Британії, що стало «останньою ланкою у ланцюгу безперервних дій із дестабілізації по всьому світу».

Не залишилася осторонь й Україна. Цього ж дня Президент Петро Порошенко написав на своїй facebook-сторінці: «У відповідь на цинічну хімічну атаку в Солсбері (Велика Британія) Україна у дусі солідарності з нашими британськими партнерами та трансатлантичними союзниками, та в координації з країнами ЄС, ухвалила рішення про видворення з української території 13 російських дипломатів із тих небагатьох, що залишилися».

Світлина: приміщення Міністерства закордонних справ Росії, де виникають серйозні клопоти з працевлаштуванням видворених дипломатів.

About Author

news

Comments are closed.

Leave A Reply