Новини для українців всього свту

Friday, Sep. 30, 2022

Велика Британія і ЄС обговорюють розлучення

Автор:

|

Липень 17, 2017

|

Рубрика:

Велика Британія і ЄС обговорюють розлучення

У понеділок, 17 липня, в Брюсселі розпочинаються чотириденні офіційні перемовини про врегулювання умов виходу Сполученого Королівства з Європейської спільноти. Процес цей буде доволі тривалим. Узгодити всі позиції слід до 30 березня 2019 року. Саме ця дата стане днем виходу Великої Британії з Євросоюзу. Причому, незалежно від того, вдасться укласти з цього приводу відповідну угоду чи ні.

Британський міністр з питань виходу з ЄС Дейвід Дейвіс і його європейський колега Мішель Барньє минулого місяця провели неформальну зустріч. Очікується, що новий раунд дискусій буде напруженим. Є тут багато питань, що їх буде нелегко вирішити. Наприклад, щодо прав громадян ЄС у Великій Британії та британців у Євросоюзі. Як свідчить статистика, у Британії зараз живе близько трьох мільйонів громадян країн спільноти. Приблизно вдвічі менше громадян Сполученого Королівства перебувають у 27 країнах ЄС. Усі вони користувалися свободою пересування, можуть жити і працювати у державах-членах спільноти без обмежень. Як буде далі, доведеться вирішувати у непростих перемовинах.

Велика Британія, нагадаємо, покидає Євросоюз після референдуму 2016-го (він отримав неформальну назву Brexit), на якому незначна більшість проголосувала за вихід.

Світлина AFP: Дейвід Дейвіс (ліворуч) і Мішель Барньє.

About Author

news

Comments are closed.

Leave A Reply