Новини для українців всього свту

Sunday, Jan. 23, 2022

Вбивство словацького журналіста було замовним

Автор:

|

Жовтень 01, 2018

|

Рубрика:

Вбивство словацького журналіста було замовним

Про це офіційно заявили в прокуратурі Словаччини у понеділок, 1 жовтня. Йдеться про резонансне вбивство журналіста-розслідувача Яна Куцяка. За даними відомства, замовник заплатив за нього 70 тисяч євро (понад $81 тисячу). Гроші передбачуваному виконавцю злочину Томашу С. дала 44-річна підприємниця Алена Ж. Адвокат сім’ї Куцяків Даніель Липсиц заявляв, що жінка, скоріше за все, виконувала функції посередника.

Прокуратура Словаччини виходить з того, що всі чотири раніше затриманих у цій справі особи причетні до злочину. У них, зокрема, вилучено зброю, яка збігається з використаною при вбивстві.

Ян Куцяк і його наречена були застрелені 25 лютого 2018 року у власному будинку в 65 кілометрах на схід від Братислави. В останньому матеріалі, над яким журналіст працював перед смертю, досліджувалися зв’язки оточення прем’єр-міністра Словаччини Роберта Фіцо з італійськими підприємцями, які, своєю чергою, були пов’язані з мафією.

Це вбивство викликало протести в країні, після яких у відставку пішли очільник уряду та низка інших високопосадовців. Як твердять у прокуратурі, вбивати наречену Яна Куцяка Мартіну Куснірову злочинці не збиралися, але вона «виявилася не в той час не в тому місці».

Світлина: демонстрація в Братиславі після вбивства Яна Куцяка і Мартіни Куснірової.

About Author

news

Comments are closed.

Leave A Reply