Новини для українців всього свту

Thursday, Dec. 8, 2022

Варшав’яни не задоволені судовою реформою

Автор:

|

Липень 16, 2017

|

Рубрика:

Варшав’яни не задоволені судовою реформою

Про це 16 липня повідомляє сайт «Deutsche Welle». Опозиційна у Польщі партія «Громадянська платформа» анонсувала масову акцію протесту на неділю. Однак найбільш соціально активні громадяни не стали чекати і прийшли ще учора до президентського палацу в Варшаві.

Нагадаємо, що протести викликані реформою, яка підпорядковує суди уряду й парламенту. Мітингувальники вимагали від президента Анджея Дуди накласти вето на закон, який підтриманий учора Сенатом, а раніше Сеймом польського парламенту. Таким чином були внесені поправки до закону про Національну судову раду і структуру судів. Нововведення  фактично нівелює систему поділу влади, ставлячи виконавчу гілку над судовою. Ним також стурбована Єврокомісія, яка наступного тижня пообіцяла висловити свою офіційну оцінку реформі судоустрою у Польщі.

Як можна зрозуміти, до цього протестного виступу не має відношення провідна опозиційна сила – правоцентристська «Громадянська платформа». Організаторами акції стали ліві партії й об’єднання громадян, повідомляє польська Gazeta Wyborcza. Учасники мітингу тримали транспаранти з написами: «Геть руки від судів» та «Ми не здаємо своїх прав». Поліція заявила, що затримано понад тридцять осіб.

Світлини: Gazeta Wyborcza і РАР.

About Author

news

Comments are closed.

Leave A Reply