Новини для українців всього свту

Saturday, Oct. 16, 2021

Вагомі мільярди українських заробітчан

Автор:

|

Березень 21, 2018

|

Рубрика:

Вагомі мільярди українських заробітчан

Інтернет-видання «Економічна правда» наводить у середу, 21 березня, дані Національного банку України (НБУ), які свідчать – українці, що працюють за кордоном, приносять у державу у 4 рази більше валюти, ніж усі іноземні інвестори.

Це стало відомо після того, як Нацбанк змінив методику обрахунку обсягу приватних грошових переказів в Україну та уточнив їх оцінки за 2015-2017 роки. Тоді й з’ясувалося, що перекази заробітчан значно більші, ніж вважалося раніше.

Наприклад, якщо за попередніми оцінками обсяг переказів з Польщі в Україну офіційними та неофіційними каналами становив торік $1,35 млрд, то за останніми оцінками на основі даних Національного банку Польщі ця сума виявилася вищою більш ніж вдвічі – $3,123 млрд. На основі оновленої методики НБУ перерахував квартальні та річні обсяги приватних переказів за останні три роки. І тепер ми знаємо, скільки загалом валюти надійшло від заробітчан впродовж цього часу: у 2015 році – на $7 млрд, у 2016 році – $7,5 млрд, у 2017 році – $9,3 млрд.

Отож, грошові перекази заробітчан дають набагато більший ефект для стабільності національної валюти, ніж прямі іноземні інвестиції, яких торік було приблизно $1,8 млрд.

About Author

news

Comments are closed.

Leave A Reply