Новини для українців всього свту

Tuesday, Aug. 9, 2022

В Україні заборонили ще один російський телеканал

Автор:

|

Січень 12, 2017

|

Рубрика:

В Україні заборонили ще один російський телеканал

0111___06--2

Відтепер глядачі не зможуть переглядати опозиційний до Президента Володимира Путіна «Дождь». За словами представників Нацради з питань телебачення та радіомовлення, цей засіб масової інформації неодноразово порушував декілька законів України.

Зокрема – в ефірах розміщували карти, де Крим позначено як частину Росії. Окрім цього, журналісти «Дождя» неодноразово незаконно відвідували територію анексованого півострова. А у декількох програмах власного виробництва популяризували правоохоронні органи держави агресора. І це в додачу до трансляції російської реклами без належних на це прав, попри прохання виправити цей недолік.

Додамо, «Дождь» зробив українську версію каналу, але її розповсюджували лише через Інтернет. Однак провайдери продовжували транслювати російську частину з відповідним комерційним рекламним контентом. А закон не дозволяє показувати іноземну комерційну рекламу на українській території. Такими були результати моніторингу Нацради у періоди з 4 по 6 листопада 2016 року, з 29 грудня 2016 року по 1 січня 2017 року.

В Росії обурилися через цю заборону. Наприклад, офіційний представник їхнього міністерства закордонних справ Марія Захарова пообіцяла поскаржитись в ОБСЄ на такі дії з українського боку. А генеральний директор «Дождя» Наталія Сіндєєва стверджує, що телеканал не порушував рекламне законодавство, бо за умовами договору з провайдерами йде спеціальне з’єднання без прямої комерційної реклами. За її словами, Нацрада про це знала. Очільниця також зазначила, що журналісти у сюжетах керувалися російським законодавством. А згідно з ним Крим – суб’єкт Російської Федерації. Та вже за один цей вислів вартувало заборонити телеканал! До слова, деякі експерти твердять, що від опозиційності на ньому вже майже нічого не залишилося. Лише згадка про колишні часи.

В Україні «Дождь» можуть дивитися у 500 тисячах домівок. У провайдерів буде один місяць, щоб забрати доступ глядачів до телеканалу.

Світлина: AFP.

About Author

news

Comments are closed.

Leave A Reply