Новини для українців всього свту

Monday, Sep. 27, 2021

В Україні вшановують пам’ять героїв Крут

Автор:

|

Січень 28, 2018

|

Рубрика:

В Україні вшановують пам’ять героїв Крут

У неділю, 28 січня, по усій нашій державі розпочалися заходи з нагоди 100-х роковин безсмертного подвигу юних патріотів України, які прийняли нерівний бій за незалежність Вітчини під Крутами.

На початку січня 1918 року більшовики розгорнули наступ на Київ. 24-27 січня відбулися виснажливі бої неподалік Бахмача. Однак українські війська змушені були залишити це місто і відійти до залізничної станції Крути. Для підкріплення наших підрозділів туди були спрямовані курсанти Першої української юнацької школи ім. Б. Хмельницького у складі 400-450 осіб, до яких приєдналася перша сотня студентського куреня січових стрільців та загін добровольців.

29 січня 1918 року неподалік станції відбувся запеклий бій. Після багатогодинного опору силам окупантів, що мали кількаразову чисельну перевагу, наші звитяжці організовано відійшли до своїх ешелонів. Однак під час відступу близько 30 студентів і гімназистів, які були в резерві, потрапили у полон. Їх згодом розстріляли. Втрати українських військ під Крутами оцінюють у 70-100 загиблих, а московських – у 300 осіб.

Один з основних поминальних заходів відбувся сьогодні біля меморіалу Героям Крут у Борзнянському районі Чернігівської області. Присутні хвилиною мовчання вшанували пам’ять загиблих 100 років тому в нерівному бою. Очікувалося, що опівдні сюди прибуде Президент України Петро Порошенко. Однак, як офіційно оголошено, йому не вдалося приїхати через несприятливі погодні умови та штормове попередження.

 

About Author

news

Comments are closed.

Leave A Reply