Новини для українців всього свту

Monday, Mar. 8, 2021

В Україні ціна кавунів побила всі рекорди

Автор:

|

Серпень 23, 2017

|

Рубрика:

В Україні ціна кавунів побила всі рекорди

Про це у середу, 23 серпня, пише сайт для фермерів «Куркуль» з посиланням на «АПК-Інформ: овочі і фрукти». Видання констатує, що ціни на кавуни в України зростають настільки стрімко, що вже в рази перевищують попередні максимальні показники.

Ситуація дуже дивна. Бо кавун є однією з найбільше вирощуваних на півдні України сільськогосподарських культур. Урожаї традиційно були настільки щедрим, що нікого не дивувало, коли чимала частина з них залишалася невивезеною. Однак у ці дні, порівняно з відповідним періодом минулого року, українцям доводиться платити за улюблені смугасті смаколики у 6 з лишком разів більше! Такі ціни стали рекордними для кінця серпня за всю історію незалежності України.

Наприклад, станом на вчора українські фермери просили 4-4,5 гривень за кілограм. Це приблизно $ 0,15 – 0,18. Американського покупця така ціна, зрозуміло, не шокує. Але до цього максимальними вважали показники серпня 2014 – 2,3 гривні за кілограм, що було вдвічі дешевше, ніж зараз. Окрім того, тут вказано гуртові ціни, а у роздрібній торгівлі вони можуть зрости навіть у 2 рази.

Високий ціновий рівень аналітики пояснюють значним скороченням виробництва кавунів через аномальну спеку в другій половині літа.

About Author

news

Comments are closed.

Leave A Reply