Новини для українців всього свту

Monday, Jul. 26, 2021

В Україні продовжено земельний мораторій

Автор:

|

Грудень 20, 2018

|

Рубрика:

В Україні продовжено земельний мораторій

Голосами 231 народного депутата у четвер, 20 грудня, Верховна Рада продовжила мораторій на продаж землі сільськогосподарського призначення до 1 січня 2020 року. Попередня заборона діє до 1 січня 2019 року. У законопроекті зазначено, що Кабінет міністрів України до 1 березня наступного року повинен розробити і внести на розгляд парламенту проект закону про обіг земель сільськогосподарського призначення.

Мораторій на продаж землі введений в Україні в 2001 році. Передбачалося, що він буде діяти до прийняття нового Земельного кодексу, однак парламент постійно подовжував його дію.

Раніше президент Петро Порошенко заявляв, що мораторій на землю не вписується в європейську систему України. Відкриття ринку землі підтримують західні організації, зокрема Міжнародний валютний фонд та Європейський суд із прав людини. Продаж сільськогосподарської землі в Україні наразі офіційно заборонений.

Нагадаємо, 22 серпня 2018 року вступило в силу рішення Європейського суду, згідно з яким мораторій на продаж земель сільськогосподарського призначення визнаний таким, що порушує права людини.

About Author

news

Comments are closed.

Leave A Reply