Новини для українців всього свту

Tuesday, Jan. 25, 2022

В Україні почалося «заокруглення»

Автор:

|

Липень 01, 2018

|

Рубрика:

В Україні почалося «заокруглення»

Несподіванки тут немає, про це попереджали завчасно. Отож, у неділю, 1 липня, почали діяти нові правила розрахунку готівкою. Від сьогодні працівники підприємств торгівлі та сфери послуг при розрахунку із споживачами будуть проводити заокруглення загальних сум оплати у копійках до нуля.

Втім, як наголошує Національний банк України (НБУ), заокруглення застосовується лише у випадку відсутності монет дрібних номіналів при розрахунках готівкою. У разі наявності в покупця таких монет він і надалі може ними розраховуватися, це ж саме стосується і продавця, який може видати покупцеві решту до копійки включно. Тобто, за певних умов можна буде обійтися і без заокруглення.

Але такою «шпаринкою», мабуть, користуватимуться лише окремі оригінали та й то недовго. Дрібні монети в силу інфляції вже давно втратили цінність. Відтак також від сьогодні в Україні припиняється карбування та випуск монет номіналом 1, 2, 5 і 25 копійок. Вони не вилучаються, а перебуватимуть в обігу до окремого рішення.

А тепер про правила заокруглення. Якщо сума розрахунку закінчується на 1-4 копійки, вона округлюється до 0 в бік зменшення, якщо ж закінчується на 5-9 копійок – округлюється до 0 у бік збільшення.

 

About Author

news

Comments are closed.

Leave A Reply