Новини для українців всього свту

Friday, May. 20, 2022

В Україні можуть закрити тисячу держпідприємств

Автор:

|

Лютий 10, 2017

|

Рубрика:

В Україні можуть закрити тисячу держпідприємств

Як і зазвичай по п’ятницях, у Верховній Раді 10 листопада відбулася «годину запитань до Уряду». Загалом нічого особливого депутати від міністрів не почули. Однак є одна тривожна новина.

Почувши скаргу про затримки з виплатою заробітної платні на Харківському державному авіаційному виробничому підприємстві, перший віце-прем’єр-міністр – міністр економічного розвитку і торгівлі Степан Кубів почав чомусь говорити не про оплату праці, а про закриття держпідприємств. Симптом дуже тривожний. У конкретному випадку йдеться про підприємство авіаційної промисловості. А це галузь, де конкурентоспроможність України у світі є доволі високою. Зрозуміло, що позбутися підприємства простіше, ніж управлінськими зусиллями навести на ньому лад. Але чи не нагадує усе воно приказку про те, що найкращі ліки від облисіння – гільйотина?

Пан віце-прем’єр і міністр в одній особі начебто відповів, однак цим викликав ще складніше, навіть глобальне запитання. Чому маємо аж понад 3,5 тисячі збиткових підприємств та що робить уряд, щоб перетворити їх на високотехнологічні й прибуткові?  Натомість почулося –  «ці підприємства, які не є ефективні, збанкрутілі, а їх є більше тисячі, будуть відповідно прийняті інші юридичні рішення, аж до ліквідації». Це ж скількох робочих місць при гострій проблемі безробіття позбудеться держава?

На світлині: Степан Кубів.

About Author

news

Comments are closed.

Leave A Reply