Новини для українців всього свту

Monday, Sep. 27, 2021

В Україні – 82% патріотів

Автор:

|

Серпень 21, 2018

|

Рубрика:

В Україні – 82% патріотів

Соціологічна група «Рейтинг» у вівторок, 21 серпня, оприлюднила на своєму сайті результати чергового вивчення громадської думки. З’ясувалося, що 82% українських громадян є патріотами своєї Вітчизни. При цьому 13% заявили, що не вважають себе патріотами, а ще 5% не змогли відповісти.

Як і слід було сподіватися, найбільше патріотично налаштованих виявилося на західних теренах – 85%. Проте розбіжність між регіонами не надто відчутна. У східних областях патріотами України назвали себе 76% опитаних.

Соціологи також встановили зростання числа тих, хто ідентифікує себе громадянином України. Зараз їх є 66%, у 2010 році було 57%. Цікаво, що стосовно самоідентифікації 6% респондентів назвали себе «європейцем» і рівно стільки ж відсотків характеризують себе як «радянську людину». Те, що стають мізернішими ностальгічні настрої, не дивує. Але незначне число адептів європейської мрії могло б здивувати. Якби не такий факт – 9% вважають себе «громадянином світу».

І нарешті факт, що свідчить про помітне зростання загального рівня національної свідомості – приблизно 70% опитаних вважають скоріше Україну спадкоємницею Київської Русі, а Росію лише 9%.  2008 році було (відповідно)  54 і 18 відсотків.

About Author

news

Comments are closed.

Leave A Reply