Новини для українців всього свту

Friday, Jan. 27, 2023

В Судані військові готові поступитися владою цивільному уряду

Автор:

|

Квітень 12, 2019

|

Рубрика:

В Судані військові готові поступитися владою цивільному уряду

Армія Судану заявила, що не ставить собі за мету узурпацію влади в республіці. Військові готові відмовитися від перехідного періоду в 2 роки. «Якщо ми побачимо, що ситуація в Судані поліпшується, а народ зміг виробити чітке вирішення наявних проблем, то ми готові скоротити цей термін », – цитує 12 квітня заяву голови політичного комітету військової ради Омара Зейн аль-Абідіна Al Jazeera.

За словами високопоставленого генерала, армія не втручатиметься в діяльність цивільного уряду, сформувати яке повинні самі громадяни республіки. Аль-Абідін підкреслив, що військові не прагнуть утримувати владу в своїх руках, проте вони втрутилися, коли ситуація в країні зайшла в глухий кут. Він зазначив, що навіть партія колишнього президента Омара аль-Башира, який займав цю посаду майже чверть століття, може брати участь в політичному житті.

Також було оголошено, що Судан не видасть поваленого президента Міжнародному  кримінальному суду, який звинувачує Омара аль-Башира у геноциді. За словами Омара Зейн аль-Абідіна, колишнього президента можуть судити на батьківщині, однак видача іншим країнам виключена, повідомляє Reuters.

У 2009 році Міжнародний кримінальний суд, який був створений як незалежний постійно діючий судовий орган, вперше видав ордер на арешт глави держави. У сторони обвинувачення є докази причетності Омара аль-Башира до військових злочинів і геноциду під час боротьби влади з повстанцями в провінції Дарфур. За деякими даними, майже 35 тисяч осіб було вбито в ході конфлікту.

About Author

meest-online.com

Comments are closed.

Leave A Reply