Новини для українців всього свту

Friday, Jan. 27, 2023

В Судані скинули Омара аль-Башира, який обіцяв Путіну «ключ від Африки»

Автор:

|

Квітень 11, 2019

|

Рубрика:

В Судані скинули Омара аль-Башира, який обіцяв Путіну «ключ від Африки»

Міністр оборони республіки Судан Авад ібн Оуф офіційно підтвердив, що 75-річний Омар аль-Башир відсторонений від влади на хвилі масових протестів. Парламент розпущений. Армія сформує військову раду, яка буде наступні два роки керувати країною. Про це 11 квітня повідомляє агентство France Press. На найближчі місяці в Судані вводиться надзвичайний стан. Крім того, повітряний простір країни закрито на 24 години. Про долю усуненого президента не повідомляється, військові наполягають що він «затриманий». Заяву міністра вітав натовп, який зібрався біля штаб-квартири армії. Демонстранти вигукували: «Режим упав!»

Нагадаємо, що протягом останніх місяців в цій країні проходили масові протести, які почалися через невдоволення зростанням цін, однак потім демонстранти почали вимагати відставки Омара аль-Башира. Це призвело до оголошення надзвичайного стану в республіці. Також влада неодноразово намагалася розігнати демонстрантів. З 6 квітня в столиці проходив сидячий страйк перед резиденцією глави держави. За останніми оцінками, за час протестів загинуло майже 50 осіб.

У 2017 році на зустріч із Путіним у Сочі Омар аль-Башир привіз в Росію “ключ від Африки”,  він закликав РФ захистити Хартум від втручання США і запропонував відкрити ворота в Африку.

About Author

meest-online.com

Comments are closed.

Leave A Reply