Новини для українців всього свту

Monday, Oct. 25, 2021

В РФ 14 моряків-підводників загинули в внаслідок пожежі

Автор:

|

Липень 02, 2019

|

Рубрика:

В РФ 14 моряків-підводників загинули в внаслідок пожежі
Макет підводного човна «Оренбург», до якого кріпиться атомна глибоководна станція «Лошарік»

Пожежа сталася 1 липня, коли глибоководний апарат, призначений для вивчення придонного простору і дна Світового океану «в інтересах Військово-морського флоту Росії», знаходився в російських територіальних водах. «14 моряків-підводників загинули в результаті отруєння продуктами горіння», – йдеться в повідомленні. Відзначається, що зараз глибоководний апарат, на якому виникла пожежа, знаходиться на базі в Сєвероморську, вогнище загоряння було ліквідовано «завдяки самовідданим діям команди». У Міноборони не називають модель апарату, на якому знаходилися загиблі моряки.

«Причини події встановлюються. Розслідування проводить головнокомандувач Військово-морським флотом », – додали у відомстві. Розповісти подробиці події в Міноборони відмовилися.

За попередніми даними, в госпіталі Североморська зараз знаходяться ще п’ять постраждалих моряків. Раніше місцевий портал «Сєвєроморськ Life» повідомляв з посиланням на джерела, що вночі до редакції надійшла інформація про вибух і пожежу на підводному човні на Північному флоті, а постраждалих в результаті НП доставили в госпіталь. Зараз матеріал недоступний на сайті видання.

«Нас попросили опублікувати те, що нам офіційно скинули, а то, що було до, я думаю, ми не зможемо зі зрозумілих вам причин розповісти … Попросили це не висвітлювати, тому що буде офіційна інформація», – пояснював ситуацію співробітник видання в розмові.
За даними джерела «Нової газети», мова йде про атомну підводну станці. АС-12, відому також як «Лошарік». Пожежа виникла в одному з відсіків, який після початку ПП був загерметизований. Всі загиблі, за даними співрозмовника «Нової», були офіцерами, елітою ВМФ.
Серед 14 загиблих під час пожежі – сім капітанів першого рангу і два Героя Росії.
 
Про АС-12 відомо небагато, а її призначення довгий час залишалося невідомим. За офіційними даними, вона не несе озброєння і може занурюватися на глибину до 6000 метрів, її екіпаж становить 25 осіб. Проте кілька років тому Пентагон заявляв, що АС-12 є диверсійних апаратом, який може використовуватися для руйнування підводної інфраструктури.

АС-12 була спущена на воду в серпні 2003 року. «Лошарік» входить до складу Головного управління глибоководних досліджень Міноборони РФ, яке більш відоме як «Підводна розвідка» і підпорядковується безпосередньо міністру оборони країни. Носієм станції є підводний човен БС-136 «Оренбург», що базується в Оленячій Губі.

About Author

meest-online.com

Comments are closed.

Leave A Reply