Новини для українців всього свту

Saturday, Jan. 22, 2022

В ОБСЄ побачили загрозу свободі слова в Україні

Автор:

|

Липень 07, 2018

|

Рубрика:

В ОБСЄ побачили загрозу свободі слова в Україні

У суботу, 7 липня, низка закордонних та українських інтернет-порталів описує реагування Заходу на український законопроект «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо протидії загрозам національній безпеці в інформаційній сфері». Річ у тім, що цей документ дозволяє блокувати сайти.

Представник з питань свободи ЗМІ Організації з безпеки і співпраці у Європі (ОБСЄ) Арлем Дезір з цього приводу виступив із офіційною заявою, у якій висловив занепокоєння. На його думку, такий закон може загрожувати вільному доступу до інформації в Інтернеті, адже надає правоохоронним органам України додаткові можливості до блокування різноманітних онлайн-сервісів. Зокрема, Арлем Дезір зазначив: «Хоча я поділяю перестороги України щодо національної безпеки, проект закону має передбачати конкретні й чіткі заходи, спрямовані на захист принципів прозорості, пропорційності та необхідності, і уникати надмірних заходів, що впливають на поширення онлайн-контенту в Україні». Він закликав українських законодавців серйозно переглянути текст законопроекту і збалансувати питання безпеки з правом громадян на свободу висловлювань і вільні ЗМІ, а також запропонував допомогу свого офісу в наданні юридичних та експертних рекомендацій.

Законопроект №6688, який може дозволити правоохоронцям блокувати веб-сайти без рішення суду на 48 годин, 4 липня схвалив комітет Верховної Ради з питань національної безпеки та оборони і рекомендував ухвалити його у першому читанні, а вже потім повернути на доопрацювання.

About Author

news

Comments are closed.

Leave A Reply