Новини для українців всього свту

Saturday, Oct. 1, 2022

В Іспанії стане менше сепаратистів

Автор:

|

Травень 02, 2018

|

Рубрика:

В Іспанії стане менше сепаратистів

Провідні інформаційні агенції світу у середу, 2 травня, повідомляють, що Баскське угрупування ЕТА, яке майже 60 років боролося за створення окремої держави, оголосило про свій саморозпуск. У листі, оприлюдненому цього дня, сказано, що воно «цілковито розформовує всі свої структури» і припиняє будь-яку політичну активність.

Сепаратистська організація ЕТА (Euskadi Ta Askatasuna – «Країна Басків і свобода») була заснована в 1959 році. Протягом десятиліть вона вела збройну боротьбу за незалежність населених басками земель на північному заході Іспанії біля французького кордону. У листі ЕТА визнає, що не змогла вирішити політичний конфлікт у Країні Басків, але наголошує, що саморозпуск угрупування не означає автоматичного припинення діяльності.

За кілька десятиліть жертвами угрупування стали понад 800 осіб. За останні кілька років правоохоронні органи Франції та Іспанії завдали ЕТА серії чутливих ударів і суттєво її ослабили. Сотні членів організації, в тому числі лідери сепаратистів, були арештовані, захоплено велику кількість зброї.

About Author

news

Comments are closed.

Leave A Reply