Новини для українців всього свту

Sunday, Feb. 28, 2021

В Індії вже не дійсне слово «талак»

Автор:

|

Серпень 22, 2017

|

Рубрика:

В Індії вже не дійсне слово «талак»

Арабською мовою воно означає «розлучення». І досить чоловікові сказати це своїй дружині тричі, як він одразу стає вільним від сімейних пут. Правда, існує такий звичай «миттєвого розлучення» лише у мусульман та й то в окремих країнах. Донедавна до їх числа входила й Індія.  Але 22 серпня сайт ВВС повідомив, що тамтешній Верховний суд скасував цю практику.

Таке рішення ухвалено після позовів, які подали кілька жінок-мусульманок з особистим гірким досвідом «миттєвого розлучення». До них долучилися активісти-правозахисники. Свою підтримку висловлювали дуже багато індійських жінок. Адже в останні роки у Індії було багато випадків, коли чоловіки оголошували своїм дружинам про розлучення тричі. А з розвитком засобів комунікації це вже навіть не обов’язково робити особисто. Можна зателефонувати. Врешті, коли складно самому говорити «талак», то вистачить й смс-повідомлення.

Ціїкаво, що згадок про потрійний «талак» у Корані ви не знайдете. В деяких ісламських державах, наприклад, в Пакистані та Бангладеші, цю практику заборонили. Але в Індії нею й далі користувалися через відсутність універсального законодавства про сім’ю і шлюб.

About Author

news

Comments are closed.

Leave A Reply