Новини для українців всього свту

Wednesday, Sep. 28, 2022

Ув’язнений у Росії українець оголосив голодування

Автор:

|

Травень 16, 2018

|

Рубрика:

Ув’язнений у Росії українець оголосив голодування

Інтернет-видання «Громадське» у середу, 16 травня, оприлюднило лист незаконно позбавленого у Росії волі українського кінорежисера Олега Сенцова. Аркуш з текстом передала до редакції його двоюрідна сестра Наталія Каплан. Ось що у ньому написано: «Я, Сенцов Олег, громадянин України, що незаконно засуджений російським судом і знаходиться в колонії міста Лабитнангі, оголосив безстрокове голодування з 14 травня 2018 р. Єдиною умовою його припинення є звільнення всіх українських політв’язнів, які знаходяться на території РФ. Разом та до кінця! Слава Україні».

Як стало відомо, мужній український патріот готувався до цього кроку два місяці, відмовляючись від передач та призвичаюючи організм до складного випробовування. Адвокат Олега Сенцова Дмитро Дінзе попередив його про можливі наслідки голодування, що можуть стати незворотними для здоров’я. Юрист не виключає, що підзахисного скерують на примусове психіатричне обстеження і застосують примусове годування. Засуджений зараз перебуває в одиночній камері.

Українського режисера Олега Сенцова та активіста Олександра Кольченка затримали в Криму 10 травня 2014 року. Їх звинуватили у підготовці терактів, засудивши, відповідно, до 20 і 10 років позбавлення волі. Раніше з листа Олега Синцова стало відомо, що він повільно і безповоротно втрачає здоров’я у колонії «Білий ведмідь» у місті Лабитнангі.

Світлини: вгорі – колонія «Білий ведмідь» у російському місті Лабитнангі, внизу – фотокопія листа Олега Сенцова.

About Author

news

Comments are closed.

Leave A Reply