Новини для українців всього свту

Saturday, Jan. 22, 2022

Уряд канцлера Себастьяна Курца пішов у відставку

Автор:

|

Травень 28, 2019

|

Рубрика:

Уряд канцлера Себастьяна Курца пішов у відставку

Президент Австрії Олександр Ван дер Беллен відправив у відставку уряд канцлера Себастьяна Курца після того, як парламент країни висловив йому вотум недовіри, повідомляє Kronen Zeitung. Тимчасово виконуючим обов’язки канцлера призначений міністр фінансів і чинний віце-канцлер Хартвіг Легер. Він повинен буде зібрати тимчасовий уряд, який буде керувати країною до проведення дострокових парламентських виборів, запланованих на осінь.Відставка всього кабінету міністрів відбулася на тлі скандалу за участю віце-канцлера Хайнц-Крістіана Штрахе. Заяву про вотум недовіри напередодні внесли депутати опозиційної Соціал-демократичної партії, їх підтримали партія зелених «Зараз (Список Пільца)» і права Австрійська партія свободи, яку до скандалу очолював Штрахе.
Це перший випадок недовіри всьому уряду з часів Другої австрійської республіки в 1945 році. Курц за цей період історії країни найменше протримався в кріслі канцлера – 525 днів.

Нагадаємо, що в середині травня Spiegel і Sueddeutsche Zeitung опублікували відео розмови між віце-канцлером Штрахе і жінкою, яку назвали «племінницею російського олігарха». Розмова відбулася влітку 2017 року на Ібіці: на записах її учасники обговорювали можливість придбання великої австрійської газети Kronen Zeitung і отримання будівельних держконтрактів в обмін на допомогу росіян партії Штрахе на виборах.
Після початку скандалу Штрахе пішов у відставку, а в коаліційному уряді країни стався розлад між представниками Австрійської народної партії Курца і правої Австрійської партії свободи Штрахе, через що в країні призначили дострокові парламентські вибори.

About Author

meest-online.com

Comments are closed.

Leave A Reply