Новини для українців всього свту

Monday, Jul. 26, 2021

УПЦ МП зобов’язано змінити назву

Автор:

|

Грудень 20, 2018

|

Рубрика:

УПЦ МП зобов’язано змінити назву

У четвер, 20 грудня, Верховна рада України прийняла закон «Про свободу совісті та релігійні організації». За його вимогою Українська Православна Церква Московського Патріархату (УПЦ МП) повинна вказати у своїй назві приналежність до Російської Православної Церкви (РПЦ).

У тексті закону сказано, що релігійна організація, яка входить у структуру релігійної організації з центром в державі, що вчинила військову агресію проти України і тимчасово окупувала її територію, зобов’язана у назві відобразити приналежність до такої релігійної організації за межами країни. Також зазначено, що коли релігійна організація, яка підпадає під дію закону, протягом 4 місяців не внесе зміни в свою офіційну назву і не подасть відповідні відомості на реєстрацію, її статут втратить силу в частині, яка визначає повну офіційну назву такої організації. Зараз офіційна назва Української Православної Церкви, що знаходиться у канонічному єднанні з Московським патріархатом, – Українська православна церква (УПЦ). Тобто, немає жодної згадки про Московський Патріархат.

У самій УПЦ МП рішення Верховної ради назвали незаконним. Її представники звернулися до Президента України Петра Порошенка з проханням ветувати прийнятий закон.

Світлина Reuters: прихильники церкви Московського Патріархату зібралися біля будівлі Верховної Ради на знак протесту проти перейменування.

About Author

news

Comments are closed.

Leave A Reply