Новини для українців всього свту

Sunday, Oct. 2, 2022

Унікальна операція турецьких хірургів

Автор:

|

Листопад 27, 2018

|

Рубрика:

Унікальна операція турецьких хірургів

Агенція «Анадолу» розповідає у вівторок, 27 листопада, про перехресну пересадку нирок, здійснену одночасно сімом пацієнтам. Така хірургічна операція була успішно проведена у клініці «Медікана» у Стамбулі. Це перший випадок в історії донорства та трансплантації органів в Європі, коли одночасно оперували 14 пацієнтів.

При пересадці органів за принципом «доміно», хтось з однієї генетично несумісною пари реципієнт-донор може надати орган або скористатися ним з іншої пари. В операційних перебували відразу 22 лікарі, в тому числі дев’ять хірургів – фахівців з трансплантації органів.

«Сьогодні – найщасливіший день для нас, який став не тільки поворотною точкою в історії турецької медицини, але й в історії трансплантології органів в цілому. Операції стали надією для сотень тисяч пацієнтів по всьому світу, які чекають пересадки органів» – сказав професор Мурат Тунджер на прес-конференції, організованій у лікарні після операцій. Він також наголосив, що наразі перехресна пересадка органів становить п’ять відсотків від загального числа. Мета операцій, здійснених у «Медікані», насамперед, – підвищити цей показник до 20-30 відсотків.

Світлини агенції «Анадолу».

About Author

news

Comments are closed.

Leave A Reply