Новини для українців всього свту

Monday, Mar. 1, 2021

Україну втягують у міжнародний скандал

Автор:

|

Серпень 14, 2017

|

Рубрика:

Україну втягують у міжнародний скандал

Він розгоряється через оприлюднену 14 серпня у New York Times статтю, що підготована, як твердять, з використанням даних розвідувальних служб США і доповіді британського експертного центру. У цих матеріалах  йдеться про несподіваний прорив у ракетній програмі Північної Кореї. Так от видання вважає, що Пхеньян зобов’язаний своїм успіхом купленим на чорному ринку ракетним двигунам. При цьому висловлено припущення, що вони були виготовлені на українському підприємстві «Південьмаш», яке колись було лідером радянського оборонно-промислового комплексу і дотепер пов’язане з програмами освоєння космосу.

Секретар Ради національної безпеки і оборони України (РНБО) Олександр Турчинов рішуче спростував таке звинувачення. Він заявив, що Україна ніколи не постачала ракетні двигуни і будь-які ракетні технології в Північну Корею і висловив припущення, що за публікацією доповіді можуть стояти російські спецслужби. До слова, У Росії, яка у доповіді також названа як країна, звідки могли надійти такі ракетні двигуни, наразі ніяк не прореагували на публікацію. Хоча зазвичай у подібних випадках Кремль одразу впадає ледь не в істерику.

На «Південьмаші» вважають, що стаття у The New York Times має відверто провокаційний характер. В оприлюдненій 14 серпня заяві сказано, що підприємство ніколи раніше не мало і не має зараз жодного зв’язку з північно-корейськими ракетними програмами космічного чи оборонного характеру. Ракети та ракетні комплекси військового призначення за часів незалежності України тут не випускалися і не випускаються.

Архівна світлина DPA: компоненти ракет на «Південьмаші».

About Author

news

Comments are closed.

Leave A Reply