Новини для українців всього свту

Monday, Oct. 3, 2022

Українці мають схильність до «гугл-терапії»

Автор:

|

Травень 16, 2018

|

Рубрика:

Українці мають схильність до «гугл-терапії»

У середу, 16 травня, під час прес-конференції заступник міністра охорони здоров’я Роман Ілик навів вражаючий факт – українці витрачають в аптеках мільярди гривень, купуючи ліки з недоведеною ефективністю. А ще один з кожних двох пацієнтів відмовляється від лікування або відкладає його через брак коштів.

Однак основною темою прес-конференції була реклама ліків. За словами заступника міністра, понад 50% ліків на ринку – це ті, що не мають доведеної клінічної ефективності. А це є дуже виразним показником результативності впливу на свідомість громадян реклами. Або ще одне підтвердження – поміж десяти найбільш купованих препаратів лише три належать до основних лікарських засобів. Інші ліки або симптоматичні, або не відносяться до групи основних лікарських засобів. Тобто, не мають доказової бази ефективності.

Роман Ілик наголосив, що найбільшою проблемою є свідоме маніпулювання у рекламі інформацією про препарат та його властивості. Це спонукає українців до самолікування та так званої «гугл-терапії». За офіційними даними, від 30 до 50% усієї реклами на українському телебаченні – це реклама ліків та медичних виробів. А статистика твердить, що 69% хворих в Україні займаються самолікуванням.

В Україні ринок реклами регулюють майже 10 законів та підзаконних актів, але на практиці вони працюють неефективно, вважає чиновник. І зауважує, що у Євросоюзі заборонено рекламу незареєстрованих ліків, рецептурних, психотропних і наркотичних, від хронічного безсоння, а також призначених для лікування туберкульозу, онкології, венеричних захворювань.

About Author

news

Comments are closed.

Leave A Reply