Новини для українців всього свту

Thursday, Mar. 4, 2021

Український політв’язень потрапив до лікарні

Автор:

|

Серпень 26, 2017

|

Рубрика:

Український політв’язень потрапив до лікарні

Російське інтернет-видання «Медіазона» у суботу, 26 серпня, повідомляє, що громадянина України Станіслава Клиха відправили з Верхньоуральської тюрми на лікування. Першоджерело інформації – адвокат незаконно засудженого Ілля Новіков.

Він розповів, що місцеві юристи хотіли відвідати Станіслава, але того у в’язниці вже не було. «Куди його повезли, нам точно не кажуть. Ми можемо здогадуватися, що це лікарня у Челябінську, приблизно розуміємо яка, але свіжих відомостей, що він там, у нас немає», – розповів Ілля Новіков. Він також зауважив, що має підстави турбуватися, бо у його підзахисного і раніше були проблеми зі здоров’ям.

Факт переведення Станіслава Клиха до лікарні підтвердила челябінська правозахисниця Тетяна Щур. За її словами, в регіоні є дві лікарні для ув’язнених – обласна психоневрологічна № 5 у Магнітогорську та лікувально-профілактична установа (ЛПУ-3) у Челябінську. В останній заявили, що такого пацієнта там немає, а у Магнітогорській лікарні відмовилися надати інформацію.

Верховний суд Чечні у травні 2016 року засудив українців Миколу Карпюка та Станіслава Клиха до 22,5 року і 20 років колонії суворого режиму відповідно. Їх звинувачували в участі в бойових діях на боці сепаратистів і вбивстві російських солдатів під час Першої і Другої чеченських воєн. Підсудні не визнали свою провину і категорично заперечували, що були в Чечні. Крім того, під час процесу вони розповіли, що дали свідчення під тортурами.

About Author

news

Comments are closed.

Leave A Reply