Новини для українців всього свту

Monday, May. 16, 2022

Український експорт сільгосппродукції до ЄС зростає

Автор:

|

Березень 04, 2019

|

Рубрика:

Український експорт сільгосппродукції до ЄС зростає

За оцінками науковців Інституту аграрної економіки, є всі підстави очікувати, що у 2019 році експортні поставки агропродукції з України до Євросоюзу збережуться на рівні показників минулого року. Про це поінформував заступник директора Національного наукового центру “Інститут аграрної економіки”(ІАЕ) Микола Пугачов, повідомляє прес-служба ІАЕ. Детальну інформація про це подає Укрінформ.

“За три роки дії зони вільної торгівлі з Євросоюзом експорт агропродовольчої продукції з України до країн Європейського Союзу збільшився у півтора разу: з 4,2 млрд дол. у 2016 році – до 6,3 млрд дол. у 2018”, – йдеться у повідомленні. Поставки вітчизняної агропродовольчої продукції до Євросоюзу у 2018 році здійснювалися, як і в попередні роки, в основному до семи країн: Іспанії, Польщі, Нідерландів, Італії, Німеччини, Бельгії та Франції. Сумарна частка цих країн становить 80% у загальному експорті сільгосппродукції до ЄС. Основу вітчизняного агропродовольчого експорту до ЄС традиційно складають зернові та олійні культури, жири та олія, залишки і відходи – у підсумку 80% вартості. Зазначається, що визначальними продуктами українського аграрного експорту до Євросоюзу у 2018 році залишилися зернові культури. Їх продаж приніс виручку в 2,2 млрд дол., переважно за рахунок поставок до країн Європи 11,9 млн тонн кукурудзи та близько 1,5 млн тон пшениці. Експорт насіння олійних – переважно реалізація ріпаку та сої – склав у вартісному виразі 1,157 млрд дол. США. Обсяги поставок олії на ринки європейських країн, у тому числі 1,26 млн тон соняшникової олії, становили у вартісному вимірі понад 900 млн дол. США. Левова частка суми від експорту залишків та відходів – 407 млн дол. США – отримана за 2,1 млн тон соняшникової макухи. Крім того, відмічається, що торік помітно збільшилися обсяги поставок з України до ЄС свіжих та сушених бобових овочів (близько 300 тис. тон), м’яса птиці (105 тис. тон) і яєць (понад 6 тис. тон ).

За результатами проведеного науковцями ІАЕ аналізу, намітилася позитивна тенденція поступового збільшення кількості вітчизняних підприємств, що мають право експортувати свою продукцію, зокрема тваринницьку, до країн – членів ЄС. Торік їх кількість перевищила 300, причому це були постачальники як харчових продуктів, так і іншої супутньої продукції тваринного походження. Загалом у 2018 році з України здійснювався експорт близько 40 квотованих товарних позицій. Зокрема, у переліку продукції з повністю закритими квотами не було ячменю та цукру, однак до нього були додані м’ясо птиці, масло, окремі продукти з солоду і крохмалю. За підсумками 2018 року, Україна в повному обсязі використала безмитні квоти ЄС на експорт пшениці, кукурудзи, ячмінної крупи і борошна, яблучного і виноградного соків, обробленого крохмалю, солоду і клейковини, продуктів переробки солоду і крохмалю, оброблених томатів, меду, вершкового масла і м’яса птиці. Крім того, вичерпано додаткові преференційні квоти на мед, оброблені томати, пшеницю і кукурудзу, які почали діяти протягом 2018 року. Майже цілком вибрані квоти на крохмаль і часник. Як і торік, на початку 2019 року вітчизняні експортери закрили річні основні квоти на поставки до Євросоюзу меду та яблучного і виноградного соків. Цього року, за прогнозами науковця, продовжиться планове зростання кількісних обсягів деяких основних квот експорту агропродукції до ЄС та дія наданих Україні восьми преференційних квот. “Хоча 2018 року порівняно з попереднім роком ситуація з використанням квот дещо покращилась, більшість квот не була використана навіть наполовину”, – зауважив науковець. За оцінками працівників Інституту аграрної економіки, є всі підстави очікувати, що у 2019 році експортні поставки агропродукції з України до Євросоюзу збережуться на рівні показників минулого року, підсумував Пугачов.

About Author

meest-online.com

Comments are closed.

Leave A Reply