Новини для українців всього свту

Sunday, Oct. 17, 2021

Українські журналісти об’єднуються проти цензури

Автор:

|

Лютий 01, 2019

|

Рубрика:

Українські журналісти об’єднуються проти цензури

Працівники різних ЗМІ заявили, п’ятницю, 1 лютого, що вважають проявом цензури те, як вчинили з головою правління Суспільного мовлення України Зурабом Аласанією. Рішення про його дострокове відсторонення від посади прийняла напередодні Наглядова рада Національної суспільної телерадіокомпанії України. Підсумки голосування –  9 «за», 3 «проти».

Невдоволені медійники у відкритому листі оголосили про створення неформальної спільноти. Зокрема у заяві незалежних журналістів сказано: «Ми усвідомлюємо, що до повноважень Наглядової ради суспільного мовника належить, у тому числі, дострокове припинення контракту з головою НСТУ за деяких обставин. Проте звільнення Зураба Аласанії 31 січня 2019 було здійснено непрозорим, таємним голосуванням з очевидним порушенням процедури, духу закону про суспільне мовлення, функцій незалежної Наглядової ради та здорового глузду. Воно є неприйнятним. Опублікована частина претензій до Аласанії, на жаль, не залишає сумнівів в тому, що це рішення є політичним та було ухвалене на догоду владі. Жодні помилки, яких міг припускатися Аласанія та його команда в роботі, не виправдовують його звільнення в гарячу та відповідальну політичну пору, за 2 місяці до президентських виборів».

Далі голосування Наглядової ради названо «огидним проявом боягузтва та підлабузництва». Також поставлено вимогу негайного скасування результатів голосування та відставки нинішнього складу Наглядової ради. І врешті оголошено про створення неформальної спільноти незалежних журналістів під назвою «Ініціатива “34”». Назва пов’язана з тим, що саме 34 стаття Конституції України гарантує кожному право на свободу думки і слова.

Світлина: Зураб Аласанія.

About Author

news

Comments are closed.

Leave A Reply