Новини для українців всього свту

Tuesday, Aug. 9, 2022

Українське відкриття світового рівня

Автор:

|

Січень 26, 2017

|

Рубрика:

Українське відкриття світового рівня

Сайт Міністерства освіти і науки України 26 січня повідомив, що науковцеві з України Марині В’язовській присудили «Премію Салема». Цю престижну нагороду, якою щороку відзначають молодих математиків за видатні результати досліджень в сфері наукових інтересів Рафаеля Салема, називають аналогом Нобелівської премії. Українка ж зробила відкриття світового рівня. Вона розв’язала задачу, над якою вчені працювали впродовж декількох століть. Йдеться про найщільніше пакування куль у восьми та 24-вимірних просторах з використанням методів модульних форм. Досі розв’язок цієї задачі знайшли лише для просторів із трьома та менше вимірами.

Киянка Марина В’язовська закінчила столичний природничо-науковий ліцеї № 145 та механіко-математичний факультет Київського національного університету імені Тараса Шевченка. У 2010-му році захистила кандидатську дисертацію в Інституті математики Національної академії наук України, а ще через три роки здобула ступінь доктора природничих наук у Боннському університеті.

«Премію Салема» заснувала вдова французького математика Рафаеля Салема у 1968-му році. Нагороду отримують математики, що зробили відкриття у галузі досліджень, якими займався сам видатний учений.

About Author

news

Comments are closed.

Leave A Reply