Новини для українців всього свту

Monday, Jul. 4, 2022

Українське Берегове очима американського журналіста

Автор:

|

Жовтень 08, 2018

|

Рубрика:

Українське Берегове очима американського журналіста

Інтерент-видання «Цензор.НЕТ» у понеділок, 8 жовтня, переказує зміст статті про це місто, вміщеної авторитетною газетою «The New York Times». Текст писав Ендрю Хіггінс, після того, як побував у Береговому.

Автор звернув увагу, що чимало місцевих жителів не сприймають Угорщину як іноземну державу, а подекуди вважають себе етнічними угорцями. При цьому або погано, або зовсім не володіють українською мовою. Переважно чується угорська. Наведено і такий факт – на угорську оперу прийшло понад три тисячі глядачів. Пролунало два гімни – угорський і український. І на перший, за словами журналіста, публіка реагувала краще.

Ендрю Хіггінс робить такий висновок: «Лідер Угорщини Віктор Орбан вдало використовує експлуатацією націоналістичних імпульсів, аби закріпити його усе більш автократичне правління». Втім, він не вважає, що ситуація є однозначно поганою. Адже Угорщина визнає суверенітет та територіальну цілісність України.

Інтерес американського видання до цієї теми зрозумілий. Адже у відносинах України та Угорщини розпочалася нова криза. Її викликало відео з церемонії прийняття закарпатських мешканців в угорське громадянство, яка відбулася у консульстві у Береговому. Згодом консул Угорщини був оголошений персоною нон ґрата. У відповідь з Будапешта вислали першого секретаря українського посольства.

Світлина:  прапори України, Угорщини та ЄС на будівлі Береговської міської ради.

About Author

news

Comments are closed.

Leave A Reply