Новини для українців всього свту

Saturday, May. 21, 2022

Українська служба EuroNews прощається…

Автор:

|

Травень 21, 2017

|

Рубрика:

Українська служба EuroNews прощається…

Як свідчить довідкова література, цей провідний європейський цілодобовий інформаційний телеканал, який дивляться у 350 мільйонах домівок в 155 країнах світу, здійснює мовлення тринадцятьма мовами. Але якщо не станеться чогось надзвичайного, то української від завтра у їх переліку не буде.

На сайті «ВВС-Україна» вміщено ось таке повідомлення: «Українська служба euronews прощається… Після майже 6 років нашої роботи, у неділю, 21 травня, euronews припинить мовлення українською. Дякуємо, що дивилися та читали нас. Всього найкращого! Слава Україні! На фотографії у фойє телекомпанії – третина нашої команди. Травень, 2017». Текст, начебто, офіційний, без емоцій. Однак викликає відчуття прикрості та гіркоти.

Українську службу вдалося започаткувати завдяки угоді між EuroNews та Національною телерадіокомпанією України (НТКУ). Частину фінансування здійснювала наша держава. Однак за кілька років роботи НТКУ заборгувала значну суму коштів. У 2016-му канал навіть позивався до суду через борг у 10,5 мільйона євро (понад $ 11,7 мільйона) і виграв справу.

Коли українська влада у січні 2015 року оголосила про припинення фінансової підтримки, партнером каналу зголосився стати український бізнесмен Дмитро Фірташ. Однак налагодити співпрацю з якихось причин не вдалося. Раніше десятки відомих культурних діячів, науковців та журналістів зверталися до найвищих посадовців держави з проханням допомогти українській службі EuroNews.

Світлина з сайту «ВВС-Україна».

About Author

news

Comments are closed.

Leave A Reply