Новини для українців всього свту

Saturday, Jan. 22, 2022

Україна зможе утримати макрофінансову стабільність

Автор:

|

Травень 20, 2019

|

Рубрика:

Україна зможе утримати макрофінансову стабільність

Радник президента Володимира Зеленського з макроекономічної політики та виконавчий директор Міжнародного фонду Блейзера Олег Устенко заявив, що Україна в короткостроковій перспективі зможе утримати макрофінансову стабільність без чергового траншу МВФ, повідомляє Інтерфакс-Україна. У довгостроковій перспективі Україні необхідно продовжувати співпрацю з Міжнародним валютним фондом, вважає експерт.

“Щоб покрити виплати за борговими облігаціями, у нас є резерви Єдиного казначейського рахунку і” подушка безпеки “у вигляді більш $ 20 млрд золотовалютних резервів. Україна зараз не може вийти на зовнішні ринки запозичення капіталу. Вони дорогі для нас – доведеться платити близько 10% річних “, – підкреслив Устенко. За його словами, якщо Україна не буде співпрацювати з МВФ, вона не зможе залучити кошти від Європейського союзу і Світового банку.

“Але як тільки країна увійде в стадію переговорного процесу про відкриття нової програми, це вже буде позитивним сигналом і на зовнішніх ринках може знову з’явитися вікно можливостей”, – зазначив економіст.

19 жовтня 2018 року МВФ і влади України домовилися про нову програму співпраці в форматі stand-by на загальну суму $ 3,9 млрд. У МВФ заявили, що перегляд програми буде проводитися кожні півроку. Україна отримала перший транш у розмірі $ 1,4 млрд за новою програмою 21 грудня. В НБУ прогнозували, що наступний транш від МВФ Україна отримає в червні. У травневому дослідженні ринків, що розвиваються американського фінансового холдингу JP Morgan говориться, що сфокусованість української влади на популізмі через парламентські вибори восени і невиконання ряду ключових рекомендацій МВФ не дозволить Україні в 2019 році отримати транш за програмою stand-by.

Сьогодні ж віце-президент Європейської комісії Марош Шефчович, заявив, що Європейський Союз готовий надати Україні додаткову макрофінансову допомогу в разі успішного продовження співпраці країни з Міжнародним валютним фондом.

 «У нового президента дуже швидкий старт – вже на цьому тижні до Києва прибуває місія МВФ і ЄС. Ми віримо, що ці переговори будуть успішними, буде програма МВФ і, відповідно, Євросоюз зможе надати Україні допомогу в рамках макрофінансової підтримки, яка є дуже важливою для фінансової стабільності України », – сказав Марош Шефчович. Також він зазначив, що планує сьогодні обговорити з президентом Володимиром Зеленським зобов’язання України перед міжнародними партнерами по реалізації реформ.

About Author

meest-online.com

Comments are closed.

Leave A Reply