Новини для українців всього свту

Monday, May. 10, 2021

Україна закликає світ бойкотувати музеї РФ, що забирають найцінніше з Криму

Автор:

|

Квітень 01, 2016

|

Рубрика:

Україна закликає світ бойкотувати музеї РФ, що забирають найцінніше з Криму

main

Міністр культури В’ячеслав Кириленко закликав міжнародне співтовариство припинити співпрацю з російськими музеями, які вивозять культурні цінності з анексованого Криму.

“Жоден орган влади в Україні зараз не в стані достеменно контролювати ситуацію на тимчасово окупованій території Автономної республіки Крим. На жаль, не може слідкувати за ситуацією із збереженням музейних цінностей і Міністерство культури”, – зазначив Кириленко.

За даними міністра, станом на 1 січня 2014 року кількість предметів основного фонду, які зберігалися в музейних установах Криму, становила майже 926 тисяч одиниць, а в Севастополі – біля 321 тисячі.

“Тобто більше мільйона предметів з основного державного фонду знаходяться на території Криму. І як тільки з’являються факти незаконного переміщення цих цінностей – Міністерство культури реагує на них через міжнародні механізми”, – заявив Кириленко.

“Останнім часом ми відреагували на часткове руйнування однієї з башт Генуезької фортеці, яка була частково зруйнована внаслідок того, що окупанти не приділяють уваги збереженню культурної спадщини на території півострова. Цей факт став предметом звернення Міністерства культури в ЮНЕСКО”, – додав Кириленко.

Мінкультури закликає представників урядів інших держав “припинити взаємодію з тими російськими музеями, які беруть для зберігання або експонування предмети музейного фонду із заповідників і музеїв, розташованих на території Криму”.

About Author

news-online

Comments are closed.

Leave A Reply