Новини для українців всього свту

Tuesday, Aug. 9, 2022

Україна відзначає День соборності

Автор:

|

Січень 22, 2017

|

Рубрика:

Україна відзначає День соборності

0122___02-3333

Це свято офіційно встановлене у 1999 році на честь вікопомної дати в історії українського народу – 22 січня 1919 року. Того дня було підписано Акт злуки Української Народної Республіки та Західноукраїнської Народної Республіки. А нині свято ще й припало на вихідний. Впродовж дня по усій державі відбуваються різноманітні заходи. Чимало з них уже завершилося.

«Соборне возз’єднання, або як тоді його назвали – злука, проросло з національно-визвольної боротьби українського народу, історично тривалого руху українців до творення власної держави. З мрій, прагнень та зусиль багатьох поколінь борців за незалежність і соборність», – сказав у своєму вітальному слові, звертаючись до усіх українців, Петро Порошенко.

Президент України наголосив, що проголошене тоді об’єднання мало вирішальне значення для утвердження української соборної держави у теперішніх кордонах, хоча відбулося у ті вкрай складні часи лише символічно. Цей символізм було продовжено сьогодні на мосту Патона у Києві. Національно свідомі громадяни утворили тут «живий ланцюг соборності». Учасники акції сформували дві колони (на правому та лівому берегах Дніпра), які означали УНР та ЗУНР. А далі рушили одна назустріч іншій, несучи довгі полотнища жовтого і синього кольорів. І після об`єднання колон на мосту, активісти утворили живий ланцюг, з великим прапором своєї Батьківщини. Далі запалили свічки і настала хвилина мовчання у пам`ять про загиблих на Майдані та в АТО.

Свято у столиці завершиться салютом і концертом.

0122___01-11111

Світлини: «Українська правда».

About Author

news

Comments are closed.

Leave A Reply