Новини для українців всього свту

Wednesday, Oct. 5, 2022

Україна відзначає 25-річчя Військово-морських сил

Автор:

|

Липень 02, 2017

|

Рубрика:

Україна відзначає 25-річчя Військово-морських сил

Основні урочисті заходи відбулися 2 липня в Одесі – місті базування флоту. Професійне свято День Військово-Морських Сил (ВМФ) Збройних Сил України з 2015 року відзначається в першу неділю липня.

Святкування в Одесі почалося ритуалом підняття військово-морського прапора, стеньгових прапорів та прапорів розцвічування на бойових кораблях, катерах і суднах. Потім колона катерів ВМФ вийшла в акваторію Одеської затоки. В пам’ять про загиблих побратимів, за флотською традицією, на воду поклали квіти. 38 військовослужбовців флоту загинули у зоні АТО, відстоюючи незалежність Вітчизни. На суші військові та глядачі вшанували їх пам’ять хвилиною мовчання і заспівали державний гімн.

Начальник Генерального штабу – головнокомандувач Збройних Сил України генерал армії Віктор Муженко, звертаючись до військових моряків, подякував їм за сумлінну службу та відданість морській справі. Зокрема, він наголосив: «За три роки у нових пунктах базування фактично був поновлений повноцінний вид Збройних Сил України. Військово-Морські Сили своєю діяльністю зміцнюють обороноздатність нашої держави, гідно і надійно виконують бойові завдання в районах проведення антитерористичної операції на приморському напрямку».

Численні глядачі того дня побачили виступ військового оркестру, дефіле роти почесної варти, «велопробіг у тільняшках» і повболівали за учасників всеукраїнської вітрильної регати на кубок командувача ВМС України. А на причалі усі охочі могли зайти та подивитися на бойові кораблі та катери.

Урочисті заходи відбулися також у Миколаєві, Очакові, Маріуполі, Бердянську та інших місцях базування українських ВМС.

About Author

news

Comments are closed.

Leave A Reply