Новини для українців всього свту

Wednesday, Oct. 5, 2022

Україна та Білорусь на шляху співпраці

Автор:

|

Липень 21, 2017

|

Рубрика:

Україна та Білорусь на шляху співпраці

Такий висновок можна зробити за підсумками перемовин між Петром Порошенком і білоруським Президентом Олександром Лукашенком, який перебуває у нашій державі з офіційним візитом. Сторони наперед очікували нових напрацювань, спрямованих на розвиток і поглиблення співпраці між двома сусідніми країнами. І сьогодні, 21 липня, ці сподівання справдилися.

Оцінюючи підсумки зустрічі з лідером Білорусі, Петро Порошенко розповів, що вдалося домовитися про конкретні кроки співпраці у галузі електроенергетики, нафтової, газової промисловості. Україна підтвердила готовність постачати електроенергію для Білорусі, а у перспективі треба шукати можливості розширення поставок енергоресурсів. Зокрема й нафти, використовуючи потужний транзитний потенціал України. Обидві країни прагнуть створити спільні підприємства у сферах авіабудування, транспортного та сільськогосподарського машинобудування. Багато взаємної користі і вигоди може дати відновлення річкового сполучення по Дніпру і Прип’яті. Тут вже поставлено конкретні завдання галузевим міністрам та іншим чиновникам і фахівцям, щоб у стислі терміни отримати відповідні пропозиції, в тому числі і з залученням можливостей європейських партнерів.

Глава Української держави з приємністю констатував, що товарообіг між Україною і Білоруссю зріс порівняно з минулим роком на 26 %. Білорусь для України є четвертим за обсягами торговельним партнером, а Україна для Білорусі – другим.

About Author

news

Comments are closed.

Leave A Reply