Новини для українців всього свту

Tuesday, Jan. 31, 2023

Україна своїх у біді не покидає!

Автор:

|

Січень 08, 2019

|

Рубрика:

Україна своїх у біді не покидає!

У вівторок, 8 січня, на офіційному веб-порталі Одеської обласної ради її голова Анатолій Урбанський висловив подяку Президенту України Петру Порошенку за звільнення моряка-одесита Андрія Новiчкова з іранської в’язниці. Завдяки вжитим українською владою заходам, він фактично був врятований від страти.  Андрій Новiчков був звинувачений у вбивстві, якого не скоював. І якби суд шаріату визнав його винним, то це загрожувало б смертною карою через повішення.

Одеський моряк Андрій Новічков виїхав з України в листопаді 2016 року. Він підписав контракт на роботу старшим помічником капітана іранського судна «Arezoo». На 18-й день плавання у Південно-Китайському морі у одесита стався конфлікт з одним з матросів. За словами українця, той грубіянив, намагався вдарити його, після чого вистрибнув за борт. Після інциденту екіпаж судна розпустили. Згодом Андрія Новічкова доправили до поліції, де вимагали зізнання в убивстві. Врешті його звільнили з-під варти під особисте зобов’язання консула, заборонивши залишати Іран до кінця розслідування.

17 травня 2018 року Одеська облрада на позачерговій сесії ухвалила звернення до Президента та Верховної Ради з проханням вжити заходів для порятунку українського моряка. Дипломатичні зусилля на найвищому рівні завершилися звільненням Андрія Новічкова.

About Author

news

Comments are closed.

Leave A Reply